bip

Szkoła po pandemii

Wiatraczek

Szanowni Państwo, 

w dniach 28-30 kwietnia organizujemy w Gdańsku konferencję online pt.: „Szkoła po Pandemii”, której celem jest analiza i wymiana doświadczeń na temat tego, jakie zmiany przyniósł ostatni rok, a także wypracowanie wniosków dotyczących przyszłości. W trakcie wspólnych spotkań postaramy się dokonać oceny obecnej sytuacji w gdańskich szkołach, określić potrzeby uczniów oraz wypracować rekomendacje na czas powrotu do nauczania stacjonarnego. 

Pandemia pokazała, że musimy świeżym okiem przyjrzeć się temu, jak wspólnie tworzyć warunki przeżywania dzieciństwa i młodości, aby był to okres zdobywania przez młode obywatelki i obywateli mocy skutecznego mierzenia się z wyzwaniami przyszłości.  Chcemy, aby obecna sytuacja była szansą (a nie wyłącznie kryzysem) i momentem przygotowania się do wprowadzania nowych sposobów uczenia/uczenia się, budowania innych relacji oraz wizyjnego nauczania skierowanego ku przyszłości. 

Wypracowane w grupach roboczych wnioski od następnego roku będziemy wdrażać w gdańskich szkołach. Zależy nam, aby uzgodnić wspólną dla nich wizję. 

Adresatami i uczestnikami konferencji są uczniowie, nauczyciele, rodzice, urzędnicy oraz instytucje i organizacje zaangażowane w gdańską edukację. 

Zapraszamy do udziału. Prosimy o rejestrację przez formularz zgłoszeniowy (liczba miejsc ograniczona) 

LINK do formularza zgłoszeniowego:  

https://forms.gle/JqxaCLi1dME7w3F68 

Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączniku oraz na stronie edu.gdansk.pl oraz gdansk.pl/edukacja  

Zastanówmy się wspólnie, do jakiej szkoły chcemy wrócić! 

 

Aleksandra Dulkiewicz 

prezydent Gdańska

 

 

Szkoła po pandemii
Program