O nas Żywienie Lista Aktualności Przetargi Do pobrania Praca BIP Kontakt

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności – Żłobek „SKARBEK”

Wychodząc naprzeciw postępowi, potrzebom dzieci, jak również słuchając „głosu” rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start, część zajęć w żłobku  prowadzona jest za pomocą Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne dzieci” w języku angielskim. Zajęcia rozpoczynają się w październiku i „rosną” wraz z dziećmi.

Grupa pierwsza podczas zabawy słucha piosenek, opiekunki pokazują rekwizyty – mięciutkie i kolorowe maskotki  oraz śpiewają w języku angielskim.

Druga grupa oprócz piosenek, które zna z poprzedniego roku uczestniczy w zajęciach edukacyjnych – pokazywane są rekwizyty, dzieci kolorują i wykonują zadania stoliczkowe. 
Poza tym inscenizowane są teatrzyki po angielsku, gdzie występują pacynki „Baby Beetles” – małe żuczki. W grupie tej czas trwania zajęć jest dłuższy.

Grupa trzecia – najstarsza kolejny rok „bawi się po angielsku” – oprócz piosenek, teatrzyków dodatkowo wykonuje karty pracy z zeszytu ćwiczeń, więcej jest zajęć stoliczkowych i dzieci zdobywają kolejne umiejętności.

Efektem pracy z użyciem Programu Powszechnej Dwujęzyczności jest naturalna, spontaniczna nauka angielskiego. Dzieci ze swojej natury chłonął wszystko, co się wokół nich dzieje. Intuicyjnie poznają świat wszystkimi zmysłami, a dlaczego nie po angielsku?

Dlatego w „Skarbku” dzieci wzrastają z duchem czasu a sympatyczne żuczki wprowadzają je w świat języka, który będzie lubiany i już znany i jakże potrzebny w przyszłości.